post

کتاب آشنایی با اینترنت اشیا (IOT)

در این بخش قصد داریم در راستای آشنایی با اینترنت اشیا ، کتابی ۶۳ صفحه ای را به شما ارائه نماییم . این کتاب در ۵ فصل به شرح زیر دسته بندی شده است :

فصل اول: مفاهیم اولیه اینترنت اشیا (IoT)

فصل دوم: سرویس دهندگان اینترنت اشیا

فصل سوم: بررسی سخت افزار پلتفرم  Particle

فصل چهارم: بررسی نرم افزار پلتفرم  Particle

فصل پنجم: پیاده سازی و بررسی پروژه عملی با پلتفرم پارتیکل

با توجه به رشد فزاینده مباحث این حوزه و کاربردهایی که این فناوری خواهد داشت ، مطالعه این کتاب به علاقه مندان این حوزه توسعه میشود.

ایده اینترنت اشیا ، که با ظهور فناوری ۵G یا نسل پنجم قوت گرفته است ، پای اشیا یا things را در به شبکه جهانی اطلاعات باز کرده است تا این بار سنسورها (به جای کاربران) از طریق طیر ساخت های اینترنتی بتوانند با هم به تبادل اطلاعات وحتی تصمیم گیری بپردازند.

آشنایی با اینترنت اشیا

در این کتاب ، در ابتدا به آشنایی با اینترنت اشیا به صورت کلی پرداخته شده است و در ادامه ، در یک پروژه عملی و کاربردی، به معرفی و استفاده از یک پلتفرم به نام “پارتیکل” پرداخته است . با استفاده از این پلتفرم که هم دارای نرم افزار و هم سخت افزار است، میتوان یک پروژه اینترنت اشیا را راه اندازی و بهره برداری نمود .

همچنین در این کتاب با شرکت های بزرگی آشنا میشویم که با تکنولوژی IOT در حال کار هستند و با سخت افزار و نرم افزار های ارائه شده توسط این شرکت ها نیز به شکل اجمالی آشنا میشویم. شرکت هایی از قبیل : مایکروسافت، گوگل، سامسونگ، کوالکام، ال جی از این دست شرکت ها می باشند که پیشرفت های چشمگیری در این حوزه داشته اند و سنسور ها و سخت افزار های ارزشمندی را در این حوزه ارائه کرده اند. 

برای دریافت کتاب آشنایی با اینترنت اشیا از وبسایت الکترون ها از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید:

حجم :۲٫۴ مگابایت

فرمت : pdf

نویسنده : unknown